Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne: 

 

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 22.03.2020 R.

 1. Msze Święte w niedziele Wielkiego Postu (do odwołania), z racji na troskę o zdrowie i życie wiernych – w nawiązaniu do zarządzenia Księdza Arcybiskupa Metropolity – są odprawiane w naszym kościele o godzinie 10:00 i 11:30. Nie ma Mszy Świętej o godzinie 8:00 i 18:00, odwołane są także nabożeństwa Drogi Krzyżowej i nabożeństwo Gorzkie Żale jak też parafialne rekolekcje wielkopostne.
 2.  
 3. Msze Święte w dniach 23 i 24 marca br. (poniedziałek i wtorek) – zapisane na godzinę 10:00 – zostaną odprawione w tych dniach o godz. 7:00.
 4.  
 5. Msze Święte we środę 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, będą oprawione w naszym kościele o godz. 10:00 i 18:00. W tym dniu, w naszej osobistej modlitwie polecajmy Bogu każde poczęte ludzkie życie i módlmy się o dar życia i zdrowia dla wszystkich dotkniętych epidemią koronawirusa.
 6.  
 7. Penitencjaria Apostolska na mocy uprawnień udzielonych jej przez Ojca Świętego postanowiła o udzieleniu odpustu wiernym dotkniętym chorobą CoVID-19, a także pracownikom służby zdrowia, członkom rodzin i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób, także w modlitwie, o nich się troszczą.  Odpust zupełny udzielany jest wiernym dotkniętym przez koronawirusa, poddanym reżimowi kwarantanny w szpitalach lub we własnych domach. By otrzymać odpust należy odrzucić wszelkie przywiązanie do grzechu, uczestniczyć we Mszy poprzez środki masowego przekazu lub po prostu pomodlić się. „Powinno być to połączone z wolą spełnienia zwykłych warunków odpustu, czyli przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej, komunii świętej oraz odmówienia modlitwy według intencji Ojca Świętego, kiedy to stanie się możliwe” – czytamy w dekrecie. Penitencjaria Apostolska udziela pod tymi samymi warunkami odpustu zupełnego tym wiernym, którzy będą modlić się w intencji ustania epidemii i umocnienia tych, którzy cierpią z jej powodu oraz w intencji zbawienia wiecznego zmarłych w wyniku zarażenia koronawirusem.
 8.  
 9. Informujemy, że z powodu szerzącej się epidemii koronawirusa Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki przełożył Peregrynację Obrazu Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia w Archidiecezji Białostockiej na rok 2021. Wszelkie szczegóły dotyczące organizacji tego wydarzenia w przyszłym roku zostaną podane w  późniejszym terminie.
 10.  
 11. W tym tygodniu, w nocy z soboty na niedzielę, zmiana czasu z zimowego na letni.