Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne: 

 

II NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.01.2020 R.

 1. W sobotę, 18 stycznia, rozpoczął się XXX. Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Msza św. o jedność chrześcijan pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego będzie sprawowana w sobotę 25 stycznia br. o godz. 18.00 w kościele Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku.
 2.  
 3. W naszym mieście, w tygodniu modlitw o jedność chrześcijan, wspólnie modlić się będziemy: w sobotę 25 stycznia – w cerkwi prawosławnej pw. Świętych Niewiast Mirro Niosących (godz. 17:00), w niedzielę 26 stycznia – w Parafii Świętej Rodziny (godz. 18:00). Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy!
 4.  
 5. Msza św. w intencji Księdza Biskupa Henryka Ciereszki, z okazji jego imienin, będzie sprawowana dzisiaj o godz. 18.00 w archikatedrze białostockiej. Pamiętajmy w naszej modlitwie o Dostojnym Solenizancie.
 6.  
 1. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku, w dniach od 31 stycznia do 2 lutego br., organizuje rekolekcje dla młodzieży męskiej pod hasłem „On żyje i chce, abyś żył”. Serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach osoby powyżej 16. roku życia. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej Seminarium.
 2.  
 3. W tygodniu, w Liturgii Kościoła, będziemy przeżywali: we wtorek – wspomnienie św. Agnieszki dziewicy męczennicy: dzień babci; we środę – dzień dziadka; w piątek – wspomnienie św. Franciszka Salezego biskupa Doktora Kościoła: patrona dziennikarzy katolickich; w sobotę – Święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła.
 4.  
 5. Porządek odwiedzin „kolędowych” w bieżącym tygodniu jest następujący (patrz: Kolęda 2020). Odwiedziny „kolędowe” rozpoczynamy o godzinie 15:00. Sprawy kancelaryjne załatwiamy z rana w godzinach: 8:00 – 9:00.
 6.  
 7. Przykład świętego Jana Chrzciciela: „Ja Go ujrzałem i daję o Nim świadectwo” niech będzie dla nas wszystkich światłem na drogach naszego chrześcijańskiego życia. Szczęść Boże!