Modlitwy

Modlitwy

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Święta Rodzina

Patronką naszej parafii jest Święta Rodzina z Nazaretu. W tym dziale zamieściliśmy modlitwy skierowane do Niej oraz rozważania i artykuły poświęcone tej tematyce. Pragniemy, aby każda rodzina wzorowała się i pragnęła żyć jak Jezus, Józef i Maryja. Do tego jednak potrzebna jest modlitwa i nieustanna praca nad sobą. Naszym celem jest również powiększanie samej wiedzy na temat życia Świętej Rodziny Nazaretańskiej, abyśmy byli w pełni świadomymi parafianami, którzy oprócz wymienienia patronki parafii potrafią jeszcze o niej powiedzieć kilka zdań. Życzymy miłej lektury oraz owocnej modlitwy.

PRZYPOMINAMY RÓWNIEŻ, ŻE W KAŻDY PONIEDZIAŁEK PO MSZY ŚW. O GODZ. 18.00 ODMAWIANA JEST NOWENNA DO ŚW. JÓZEFA PODCZAS KTÓREJ CZYTANE SĄ INTENCJE SPISANE NA KARTKACH I WRZUCONE DO SKRZYNKI W CIĄGU TYGODNIA. ZACHĘCAMY DO TEGO RODZAJU MODLITWY.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Święta Rodzina w liturgii

Święto Świętej Rodziny z Nazaretu po raz pierwszy ustanowiono w Kanadzie. Ustanowił je, za aprobatą papieża Aleksandra VII, 4 listopada 1684r., bp. Francois Montmorency-Laval. Novum tego święta wywołało obiekcje we Francji, która go nie przyjęła i zablokowała jego rozpowszechnianie na inne kraje.

Święto to zostało wprowadzone na stałe do liturgii za pontyfikatu papieża Leona XIII, który na prośbę Kard. Bausa, arcybiskupa Florencji, dn. 20.XI.1890 r.wydał dekret aprobujący, „kult czci zwrócony ku Rodzinie Świętej”. Natomiast w liście Neminem fugit z 14 czerwca 1892r., Ojciec święty wskazał na dobrodziejstwa, jakich można oczekiwać dzięki pobożności i związkom ze Świętą Rodziną, a mianowicie: postęp w miłosierdziu, świętość obyczajów, atmosferę pobożności. Był on też pierwszym, który wskazał na małżeństwo jako miejsce uświęcenia (Arcanum divinae sapientiae), nadrabiając wielowiekowy brak spojrzenia na rodzinę, jako na miejsce postępu duchowego i służby w Kościele.

14 czerwca 1893 r., papież Leon XIII przyznał przywilej Mszy św. i Oficjum o Rodzinie Świętej (sam skomponował hymny do tego Oficjum) diecezjom, które złożyły odpowiednią prośbę. Święto Świętej Rodziny z Nazaretu ustalono na trzecią niedzielę po Epifanii. Za pontyfikatu Benedykta XV zostało ono przeniesione na niedzielę, która następowała po Epifanii. Obecnie Święto to przypada w I Niedzielę po Bożym Narodzeniu.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

MODLITWY DO ŚWIĘTEJ RODZINY

– Modlitwy Ojca Świętego – Jana Pawła II –

Modlitwa na Synod na temat rodziny

Modlitwa do Świętej Rodziny

Święta Rodzino – Przewodniczko rodzin na całej ziemi!

– Nowenna do Świętej Rodziny –

Modlitwa wstępna

Modlitwa dziękczynienia

Modlitwa prośby

Akt oddania

Litania do Świętej Rodziny

Koronka do Najświętszej Rodziny

– Różne –

Modlitwa zawierzenia